Salsacubana

Śląskie forum tańczących salsę

Ogłoszenie

Witam !!! Zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych salsą. Pozdrawiam ! - Admin

#16 2008-11-12 18:36:37

AdamL

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-09-01
Posty: 16

Re: Konkurencja?

Madziu - Ty nawet denerwując się ślicznie wyglądasz:)
A co do 2 forów to uwazam, że to zbyteczne ale to moje zdanie i nikogo nie piętnuje za to że chciał coś zrobić. osobiście zostaję przy tym forum, bowiem:
1. Mam pewność (no może nie w 100% ale blisko) że osoby które znam od lat będa tu zaglądać
2. Władze:) forum spradziły się przez te lata
3. Bielsko pewnie zostanie przy tym forum

A tak z innej beczki to jak coś się dzieje to pisać do mnie ewentualnie samemu zamieszczać można na forum bielskim, ale tak bym nie musiał poprawiać:/
Nie walić mi reklam forum do działu o imrezach - do tego jest Hyde park - jasne?

Offline

 

#17 2008-11-12 19:42:17

Dorgan

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-05
Posty: 14

Re: Konkurencja?

Witam serdecznie wszystkich salseros!

Myśle że komuś tutaj się coś pomyliło, odbiła sodówka do głowy i jescze jakies kompleksy do tego. Młody człowiek chce założyć forum salsowe. Zaprasza grzecznie wszystkich chetnych, a tu nagle na niego wylewa się tona jadu !!!.  Gdzie jest wasze serdecznie podejście, otwarcie na innych i na inne pomysły. Nie bądźcie kliką zapatrzanych w siebie starych zgredzioli.!!! Ja się ciesze że ktoś z początkujących wyszedł z inicjatywą, cieszy go to i sprawia mu przyjemność a "stare wygi" zamiast pomóc to rzucacie się na niego z nożami. Chce niech działa , kto może niech pomoże. Uzytkownicy sami zdecydują co im się bardziej spodoba i będą korzystali z tego forum, które będzie im bardziej odpowiadało. A jeżeli forum będzie ciekawsze to sie do niego przepiszcie, jeżeli nie, zostaniecie u siebie po co tu tyle złości. Ja Cię popieram z całych sił i ciesze się że wśród "nowych" salseros jest tyle zapału. Nie dajcie się broń boże zakrzyczeć bo to WY jesteście śmietanką salsowiczów  a nie garstka zmierzłych marud. Tańczcie, bawci się, uczcie się, nie bójcie sie ze tańczycie na 5, czy robicie tylko en chufle, ZAKŁADAJCIE fora!!!!!! Bez was nie bedzie salsy.

Szymon

Offline

 

#18 2008-11-13 00:53:03

kicik

Salsero/a

Skąd: Halemba City
Zarejestrowany: 2008-09-12
Posty: 79

Re: Konkurencja?

Kłaniam

No widziałem że Qbek w Enigmie, się przedstawił i prowadził rozmowy na najwyższym szczeblu

Co z nich wyszło?

Mam nadzieję że się niebawem dowiemy i licze że osiągnięto kompromis (choć deseru czekoladowego nie zauważyłem )

W każdym razie, wynik powinien być tylko jeden, wszystko dla dobra salsy

Pozdro

Arek

Offline

 

#19 2008-11-13 03:13:40

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Konkurencja?

Cześć. To był prawdziwie żywiołowy wieczór Po długich, długich "rozmowach najwyższego szczebla", chcę jedynie zaznaczyć, że:

Po pierwsze - nikt nie ma do siebie żalu
Po drugie - stanowimy jedną, zwartą grupę miłośników salsy
Po trzecie - bez względu na to co się będzie dalej działo, chcemy rozmawiać świetnie się przy tym bawiąc
Po czwarte - Magda, to rzeczywiście cudowna salsera, która nadal zasługuje na niejedną porcję deseru czekoladowego, a nie jakiś stary zgred
Po piąte - oboje znamy skróty klawiaturowe :>
Po szóste - żadne z nas nie ma monopolu na wiedzę, czy prawdę wyłączną
Po siódme - kończymy z tymi przykrościami
Po ósme - każda impreza jest lepsza od dziamdziania na forum
Po dziewiąte - nie ma takiej osoby, która nie odnalazłaby się w tej grupie

Na koniec - dziękuję każdemu z osobna za słowo w dyskusji.

Qbek

Ostatnio edytowany przez Qbek (2008-11-13 03:16:05)

Offline

 

#20 2008-11-13 08:26:05

AdamL

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-09-01
Posty: 16

Re: Konkurencja?

No i problem mam nadzieję rozwiązany z korzyścia dla wszytkich:))))

Offline

 

#21 2008-11-13 08:42:44

 Magda

Moderator

1484512
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-08-12
Posty: 341
płeć: kobieta

Re: Konkurencja?

No ba


Czasem wystarczy jeden człowiek lub jedna myśl, by zmienić swoje życie na zawsze...
Nobody cares if you can't dance well. Just get up and dance. Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion.

Offline

 

#22 2008-11-13 13:53:31

shufla

Gość

Re: Konkurencja?

Hej,

No dobra - to jakie plany? Czy to sekret?

Czy poza tym, że jednak się nie pozabijacie nic więcej...?

Łukasz

 

#23 2008-11-13 16:24:07

docent

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-09-14
Posty: 54

Re: Konkurencja?

Witam serdecznie!
Wczoraj  na imprezie miałem okazję poznać tego ''takiego sobie kubka".
Bardzo sympatyczne spotkanie!
Otóż pragnę z całą powagą oświadczyć, że ten ''taki sobie kubek'' jest po prostu fajnym Qbek'iem.
Gratuluję dużej kultury i odwagi.

Życzę powodzenia Docent

Offline

 

#24 2008-11-16 00:50:06

novax

ADMIN

2839077
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 241
WWW

Re: Konkurencja?

Witam!

Pod moja chwilową nieobecność (okres około 11 listopada mam zapracowany) rozegrała się wielka burza   Jeśli chodzi o genezę tego forum, to shufla i osoby zainteresowane wiedzą jak było. Nie jestem informatykiem, ale potrafię sobie poradzić z takim półautomatycznym forum. Jest darmowe, brzydkie, mało funkcjonalne, ale jest nasze. Nie uważam się za właściciela. Sądzę, że jest własnością wszystkich, którzy się zarejestrowali i biorą udział w dyskusjach. Forum tworzą członkowie (chociaż to się może źle kojarzyć). Nawet najładniejsza grafika nie jest tutaj żadnym argumentem. Chociaż rozumiem cichą sympatię shufli do kolegi Qbka.

Nie uzurpuję sobie prawa do wyłączności, ale sądzę, że warto mieć jedno miejsce, o którym można by powiedzieć, że integruje społeczność salsową na Śląsku. Można oczywiście przyjąć inny sposób kwantyfikacji i doprowadzić do sytuacji, w której każda dzielnica lub osiedle miałoby własne forum, ale czy to ma większy sens ? (Piszę tak, bo mniemam, że Qbek jest  z Gliwic)

Starszeństwo i bagaż doświadczenia, poczucie integralności to inna kwestia. Jeśli Qbek dogadał się z Magdą, to cieszę się bardzo. Ale to kwestia szerszego dogadania się może stanowić o sukcesie tego, czy innego forum. Proces rejestracji trwa od sierpnia, obecnie jest około 60 forumowiczów - to kapitał, którego nie powinno się trwonić niepotrzebnie. Do tańca trzeba dwojga, a do udanej imprezy o wiele więcej. W tej kwestii podziwiam środowisko bielskie - są niedoścignionym wzorem.

Ostatecznie, zdecydują ludzie. Podoba mi się grafika i funkcjonalność alternatywnego pomysłu. Zainspirowała mnie kwestia szkół salsowych - faktycznie, można by reklamować miejsca, w których uczą salsy. Nie podoba mi się jednak, że kolega Qbek nie odnalazł mnie i nie porozmawiał. Nie podoba mi się, że nie podjął próby napisania maila do mnie. Z takiego sposobu postępowania można wysnuć wniosek, że albo miał niecne intencje, albo się zgapił myśląc o kwestiach technicznych. Nie zakładam z góry złej woli u ludzi

Trudno mi powiedzieć, jaki powinien być dalszy rozwój wypadków. Zachęcam do pozostania na TYM forum. A koledze Qbkowi życzę powodzenia w działalności informatycznej


Pozdrawiam serdecznie!

Piotr Nowakowski


Pragnienie sprawia, że wszystko rozkwita, posiadanie - że więdnie. (M.Proust)

Offline

 

#25 2008-11-16 03:00:05

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Konkurencja?

Odp. dla Piotra na GG.
Nie mam żadnych tajemnic, sekretów, trochę za wcześnie, żeby o tym mówić, zobaczymy co powstanie, jak, jeżeli powstanie Moje zdanie? Tak jestem za połączeniem treści obu tych for z dobrą grafiką, na dobrym gruncie i administracji. Powtarzam, moim celem nie jest podbieranie komukolwiek użytkowników. Forum istnieje, bo ma coś ważnego do przekazania. Swoją drogą jestem za zakładaniem for regionalnych i osiedlowych wszelkiej treści, ponieważ są kopalnią pomysłów.
Nie jestem z Gliwic.
Docentowi dziękuję za dobre słowo.

Mała prośba, proszę o niewysuwanie pochopnych wniosków, a w kwestiach prywatnych pisać na w/w mail

Pozdrawiam, "kolega" Qbek

Ostatnio edytowany przez Qbek (2008-11-16 14:13:14)

Offline

 

#26 2008-11-16 18:44:01

AdamL

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-09-01
Posty: 16

Re: Konkurencja?

Szkoda, ze Qbek nie skontaktował się wcześniej z forumowiczami tylko od razu wyszedł z inicjatywą. To delikatny nietakt bo wywołał burze w szklance wody. A szkoda. Popieram jednak jego inicjatywe i dobre chęci.
jakby się udalo drugie forum dopiescić i przerzucić wszytko w 1-2 dni nie było by problemu. Dogadajcie się - połączcie siły, a wyjdzie wszytkim na dobre.
Uważam jednak że 1 forum zdecydowanie wystarczy i lepszy efekt będzie jak się połączy siły w jednym celu:)

Offline

 

#27 2008-11-17 00:51:54

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Konkurencja?

To tak, po wstępnych rozmowach, z tego co widzę, idziemy w jednym kierunku. Teraz szkoda, nie szkoda, przedstawię jeszcze krótką genezę powstania tego drugiego forum. Po prostu, nie mając jeszcze pełnego obrazu tego co się tu dzieje, popełniłem forum, które jest dosyć podobne do tego. Czy musiałem robić pełne rozeznanie rynku? Nie sądzę. Przecież to nie grzech. Od przybytku głowa nie boli. Dałem ogłoszenie na forum bielskim i rozeszło się wielkie halo. Dopiero od tej pory zacząłem bliżej przyglądać się temu forum i środowisku. Ktoś poczuł się pominięty, hmm... pomyślał tak, ok. mógł. Toteż zaprosiłem do współpracy i zrobiono ze mnie wroga, ok. Zdarzyło się. Widzę, że sprawa w końcu cichnie, ponieważ mamy już wspólną płaszczyznę porozumienia. Jeżeli jeżeli ktoś jeszcze chowa żal, niepotrzebnie. To drugie forum wpierw muszę dobrze poznać i pozbawić jakichkolwiek błędów. Dopiero później mogę myśleć o połączeniu. W praktyce, może mi to zająć sporo czasu, niestety nawet, jak sądzę, do trzech miesięcy. Proszę o cierpliwość. Z Piotrkiem spróbujemy znaleźć w tym czasie optymalne rozwiązanie dla zaistniałej sytuacji, która wszystkim użytkownikom, do czego jestem przekonany, wyjdzie na korzyść. Pozdrawiam serdecznie. Błażej.

Ostatnio edytowany przez Qbek (2008-11-17 01:33:08)

Offline

 

#28 2010-02-25 18:43:22

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Konkurencja?

Ok. to napiszę jeszcze raz szerzej co mi świta...
     Widzę, że po czasie sporo się zmieniło forum salsacubana.pun.pl, ma jakby mniej reklam. Nie wiem, czy serwer już w końcu zmieniono, czy nie, ale w końcu jest jakby czyściej, nic nie bije szczególnie po oczach... Ok. nie wiem czy grafika, czcionka i kolorystyka ma taka pozostać, czy nie, to już kwestia gustu.
     Ponieważ jak wiecie chciałem doprowadzić do połączenia forów, a wydaje mi się to mało rzeczywiste z powodu kłopotów technicznych, widzę sprawę tak...
     Salsacubana.pun przyciąga więcej użytkowników i ma większe uznanie w środowisku (i super), zaproponuję parę pomysłów...
     Forum cubana.katowice.pl/forum zmierza naturalną drogą do autodestrukcji, po pierwsze-nie przyciągnie tylu chętnych ile by mogło, chcąc nie chcąc, powtarzałoby część treści, w końcu traci powoli popularność, a i mnie do monologu brakuje zapału, stąd pomysł...
     Zamierzam z czasem zlikwidować forum cubana.catowice.pl/forum przenosząc większość autorskich tekstów na stronę cubana.katowice.pl , w końcu po co komu dwa fora. Wówczas we współpracy z novaxem byłoby mi znacznie łatwiej zająć się dopieszczeniem, tudzież upgradem jednego forum: salsacubana.pun.pl , jeżeli taka będzie chęć współpracy... Tym samym jak już pisałem na cubana.katowice.pl stronę tą zamierzam udostępnić do ogólnego zastosowania. Byłaby to strona główna dla forum salsacubana.pun.pl , moglibyśmy tam zamieszczać najciekawsze informacje o wydarzeniach, zaktualizować to co najważniejsze, całkiem tak jak uczyniły to już inne miasta i środowiska. Jestem też otwarty na nowe pomysły dotyczące treści. Niestety samemu będzie mi niezwykle trudno sprostać śledzeniu bieżących informacji, dlatego tu liczę a Waszą pomoc, a zarazem sugestie, co należałoby wyciągnąć na plan pierwszy... Część wątków dyskusyjnych z forum cubana.katowice.pl/forum przerzucę także tutaj, aby nie uległy zapomnieniu.
     W sprawie nazwy, logo, baneru, kwestia wyłącznie umowna, tym samym jeszcze raz powtórzę: nigdy nie uważałem tamtej strony za odrębny byt, bardziej za alternatywę graficzną i strukturową... Dlatego zamierzam tym razem już pod jednym szyldem, działać dalej. Napiszcie mi też jaką nazwę zostawić na banerze. W końcu ul to ul Czekam też na sugestie co do kolorystyki. Jeżeli tym samym stronki miałyby stanąć na jednym serwerze, czy domenie obojętne mi których, to nie widzę sprawy, będzie to dla mnie podwójna radość
     Pozdrawiam, Błażej

Ostatnio edytowany przez Qbek (2010-02-25 18:48:06)

Offline

 

#29 2010-03-03 04:10:36

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Konkurencja?

Po kilku przeprowadzonych rozmowach, powoli zaczyna do mnie docierać powaga sytuacji i niezwykle niewygodna sytuacja w jakiej znajduje się to forum... Miejmy odwagę napisać o tym użytkownikom w twarz. Forum to - oparte na pun.pl obarczone jest ogromnym ryzykiem, tj. narażone na straty, na jakie w moim odczuciu nie możemy sobie pozwolić. Rzecz w tym, że administracja pun.pl nie udostępnia zawartości bazy danych SQL (czyli w praktyce naszych treści) do zrzutu do pliku. Mało tego, wbrew temu co przebiegle i rozmyślnie jest napisane na stronach pun.pl: http://www.pun.pl/o_serwisie.php, w rzeczywistości Nie udostępniają oni nawet wglądu do bazy SQL. Nie ma tym samym również żadnej możliwości jej archiwizacji, tworzenia kopii zapasowych, dokumentacji, etc. ... Zupełnie nic... Kiedy ktoś prosi o dostęp, wygląda to mniej więcej tak, zobaczcie sami...:
http://pun.pl/viewtopic.php?pid=121#p121
http://www.pun.pl/viewtopic.php?id=54&p=2
Słowem jałowa dyskusja, nie przegadasz...
Oczywiście podejmujemy jeszcze desperacją próbę jej wyproszenia, ale osobiście średnio wierzę w pozytywny oddźwięk.
Jakby tego było mało, z perspektywy panelu administracyjnego nie ma nawet możliwości edycji plików forum, co nie pozwala na niektóre jego drobne modyfikacje, jak choćby dodawanie linków, czy innych treści w wybranych przez admina miejscach.
Dla mnie wygląda to dokładnie tak jak opisał to już jeden z niezadowolonych użytkowników pun.pl : wprowadzasz się na mieszkanie, przynosisz książki, kupujesz meble, zapraszasz znajomych i jest 'git' dopóki mieszkasz, ale jak już się wyprowadzasz, to wszystkie twoje rzeczy i znajomi zostają zatrzymani, tak samo treści, które przekazali...
Wobec zaistniałej absurdalnej, nierokującej świetliście przyszłości tego forum, podejmuję się tym samym żmudnej, acz myślę koniecznej archiwizacji jego danych, przenosząc wstępnie na miarę swojego czasu i możliwości treść tutaj: http://cubana.katowice.pl/forum/index.php?board=14.0, z możliwością późniejszego rozlokowania poszczególnych wątków w innych działach. Tak więc forum jednak zostaje. Tym samym tworzę na nim nowe działy na stronie głównej http://cubana.katowice.pl/forum/index.php?board=14.0 tworząc bazę dla kontynuacji życia tego forum. Jednocześnie już teraz zwracam się do moderatorów o potwierdzenie kontynuacji swoich działań...
Użytkowników myślę poprosimy o przeniesienie, po dograniu szczegółów strukturowych, jak również w czasie wygasania tego forum... kiedy to zamieścimy czasową informację o przekierowaniu...
Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich użytkowników i ludzi dobrej woli...

P.S. ...tak, docelowo zostanie tylko jedno forum

Offline

 

#30 2010-03-03 10:21:24

 Magda

Moderator

1484512
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-08-12
Posty: 341
płeć: kobieta

Re: Konkurencja?

Pytanie... ilu moderatorów jeszcze wchodzi na forum...?


Czasem wystarczy jeden człowiek lub jedna myśl, by zmienić swoje życie na zawsze...
Nobody cares if you can't dance well. Just get up and dance. Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion.

Offline

 
Jesteś, jakim się wymyślisz - Beckett.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tanie wesele