Salsacubana

Śląskie forum tańczących salsę

Ogłoszenie

Witam !!! Zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych salsą. Pozdrawiam ! - Admin

#46 2009-11-25 17:30:58

novax

ADMIN

2839077
Skąd: Chorzów
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 241
WWW

Re: Rondo - wrażenia.

Kochamy Cie RaV!   Wspaniale, że udało się w tej sprawie coś zrobić, bo ja bardzo lubię to miejsce.

Pozdrawiam!


Pragnienie sprawia, że wszystko rozkwita, posiadanie - że więdnie. (M.Proust)

Offline

 

#47 2009-11-28 17:28:49

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Rondo - wrażenia.

Zapraszam w niedzielę planowo od ok. 20.00 do 24.00 na kolejną salsotekę w "Oku".
    W jutrzejszej odsłonie ponownie posłuchamy głównie muzyki w rytmach kubańskch, choć nie tylko
    Imprezki będą odbywały się nadal cyklicznie co tydzień. Warto po całym dniu przyjść powtórzyć kroczki, porozmawiać, odpocząć i napić się pysznej kawy.
    Kierownik tym razem zadbał o udostępnienie odpowiedniego sprzętu muzycznego, przewidując w najbliższym czasie jego przestrzenny montaż na stałe

    P.S. Na terenie lokalu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania własnych napojów i prowiantu (wszelkie tego typu zachowania mogą spotkać się z ostrą krytyką ze strony obsługi lokalu i mojej).

                                                                                                                                           Pozdrawiam. Qbek

Offline

 

#48 2009-11-29 01:47:05

z_mazur

Salsero/a

Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2008-11-19
Posty: 177
płeć: mężczyzna

Re: Rondo - wrażenia.

No to super
Mam nadzieję, że nie zabraknie bachaty...


Gdy wychodzisz na parkiet, tańcz jakby nikt nie patrzył....
ale staraj się, żeby to jakoś wyglądało. :-P

Offline

 

#49 2009-12-06 17:53:16

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Rondo - wrażenia.

Przypominam o imprezce w "Oku Miasta" dzisiaj od 20.00 do 24.00. Posłuchamy kilku nowych kawałków i więcej bachaty Zapraszam

Offline

 

#50 2009-12-06 23:54:50

Kamil

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 24

Re: Rondo - wrażenia.

Odnośnie przyszłych imprez uprasza się (z góry przepraszam za nachalność ^^) o nieprzerywanie utworów i puszczanie czegoś nowego w chwili, gdy pariet jest pełny.
Dziękuję i pozdrawiam

PS. Co innego jak parkiet jest pusty, ale dziś takiej sytuacji nie było raczej.


Some dance to remember, some dance to forget... // Hotel California

Offline

 

#51 2009-12-07 00:09:08

RaV

Salsero/a

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 53

Re: Rondo - wrażenia.

Kamil...myślę że to była kwestia przypadkowej pomyłki w klikaniu - każdemu się czasem zdarza

Offline

 

#52 2009-12-07 00:53:10

kamaga

Salsero/a

Skąd: Katowice/Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 135
płeć: kobieta

Re: Rondo - wrażenia.

więcej kubańskich kawałków! mniej liniowych.
Dziękuję.


La rosa tiene sus espinas, igual que yo

Offline

 

#53 2009-12-07 01:52:49

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Rondo - wrażenia.

Jakie wrażenia? Hmm...
Przyznaję, przerwa była, niezamierzona, ale była, no nie udało się... Oj, nieudało...
Tłumaczę się tym, że właśnie, w przeciwieństwie do winampa, testowałem nowy programik, którego nazwa jest: "traktor" Polecam
Rzecz w tym, że programik obsługuje 2 kawałki jednocześnie i podczas ładowania następnego kawałka, jeden klik za dużo i załadował się następny, a tamten uciekł. Nic, uczę się. Na pocieszenie dodam jeszcze, że kawałek był stricte liniowy i sam nie rozumiem jakim cudem parkiet był pełny Inna sprawa, że kawałki liniowe wrzuciłem zaledwie ze 4, czy to tak wiele? Przecież linia jest tu coraz popularniejsza, a nikt nie powiedział, że cubany do niej tańczyć się nie da...
    Dla zainteresowanych podpowiem, że "traktor" w połączeniu ze sterami ASIO4ALL przy konfiguracji głośników na 7.1 z powodzeniem obsługuje moją najzwyklejszą kartę dźwiękową zintegrowaną na Ashrocku co pozwala na jednoczesny niezależny podsłuch na słuchawkach kawałków, które dopiero zamierzamy puścić podczas odtwarzania zamiennie 2-óch lub nawet 4-ech kawałków Nie potrzeba żadnej dodatkowej karty muzycznej. Słyszeliście sami, działa. Efekt siedzenia po nocy, odsyłam do wątków:
http://traktordj.pl/viewtopic.php?t=1527
http://traktordj.pl/viewtopic.php?t=662  Satysfakcja gwarantowana
Przydałyby się tylko słuchawki z wygłuszeniem z zewnątrz i regulacją, bo przy pewnym potencjale, to już o podsłuch trudno, pozostają jedynie spokojniejsze kawałki i ustępy
Ciekawe, że nikt nie upomina się o merengue, coś nie na fali ostatnio... Zapewniam, że będzie więcej kizomby i rumby kubańskiej, jedynie bardziej przeplatane, bo widzę, że po dwa czasem przesyt. Co z salsonem i cubatonem, puszczać?

P.S. z_mazur ...i bachata też będzie, więcej bachaty, coraz więcej bachaty...

Offline

 

#54 2009-12-07 02:19:32

RaV

Salsero/a

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 53

Re: Rondo - wrażenia.

...Myślę, że jedna rumba na imprezkę wystarczy...parkiet przy niej pustoszeje dla tych którzy chcą się wyszaleć w zupełnie innym stylu tradycję rumby warto podtrzymać, ale też z nią nie przesadzać

Offline

 

#55 2009-12-07 07:45:03

kamaga

Salsero/a

Skąd: Katowice/Kraków
Zarejestrowany: 2008-08-15
Posty: 135
płeć: kobieta

Re: Rondo - wrażenia.

RaV ma rację, jedna rumba styknie jakoś się dogadamy na parkiecie.
Ale ja proszę o więcej timby! i o klasyki - proponuję zapoznać się z tym, co podrzucają co poniektórzy casineros
jeśli chodzi o przerwę, to spoko, wszyscy pewnie zauważyli, że to problemy techniczne.


La rosa tiene sus espinas, igual que yo

Offline

 

#56 2009-12-07 08:11:38

 Ayrin

Salsero/a

1519960
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 75
płeć: kobieta :)

Re: Rondo - wrażenia.

A mnie nie bylo na imprezie u nowego DJa, ale mam taka ogolna uwage. Ogolnie siedzac obok RaV'a zauwazylam, ze w sumie podczas imprezy, wbrew temu, co moze sie wydawac, wcale nie leci za wiele kawalkow (ilosciowo). Liczac ze impreza trwa srednio 3-4h a jeden kawalek 5 min. W zwiazku z czym czesto chcac dobrze mozna przedobrzyc jednak. Bo wystarczy puscic kilka kawalkow liniowych, wiecej bachaty, o rumbe za duzo czy jakies nowosci niekoniecznie wczesniej sprawdzone i juz na stara dobra timbe, szybka timbe, klasyczny sonik itd moze braknac mniejsca.

Oczywiscie nie bylam na imprezie ktora prowadzil Qbek, wiec to nie zaden zarzut w jego strone taka ogolna uwaga tylko 40 kawalkow to nie duzo i latwo to zmarnowac

Offline

 

#57 2009-12-07 08:38:31

z_mazur

Salsero/a

Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2008-11-19
Posty: 177
płeć: mężczyzna

Re: Rondo - wrażenia.

Zgadzam się z Ayrin. Trzygodzinna impreza to wcale nie tak dużo numerów i łatwo o pozostawienie u kogoś niedosytu. Zresztą jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Np. ja byłbym przeszczęśliwy gdyby na jednej imprezie było nawet 10 bachat (i jak dla mnie było ich oczywiście wczoraj za mało )i dla mnie byłaby to za...bista impreza, za to pewnie dla wielu innych byłoby to przegięcie.

Co do wpadki technicznej, to zdarzają się najlepszym, więc spoko.

Też wydaje mi się, że z rumbą nie ma na razie co przesadzać. Fajnie, że jest, ale więcej mogłoby powodowac przesyt.

Timba... hmm, lubię, nawet bardzo, ale po imprezie we Wrocławiu stwierdzam, że impreza wyłącznie timbowa jest zwyczajnie monotonna. Chwilowa zmiana powoduje, że chce się po niej znowu wskoczyć na parkiet, a gdy tych zmian nie ma zaczynam czuć znużenie.

No i son... z nim jest ten problem, że trudno o niezgrane kawałki. Większość która krąży po imprezach się powtarza i nie da się ich grać zbyt często.

Jak dla mnie nowy DJ daje radę , a myślę, że będzie jeszcze lepiej.

Oczywiście pod warunkiem, że będzie więcej bachaty...


Gdy wychodzisz na parkiet, tańcz jakby nikt nie patrzył....
ale staraj się, żeby to jakoś wyglądało. :-P

Offline

 

#58 2009-12-07 12:19:32

M.

Salsero/a

Skąd: Pszczyna
Zarejestrowany: 2009-10-06
Posty: 20

Re: Rondo - wrażenia.

a moim małym, skromniutkim zdaniem mógłby pojawić się cubaton i w ogóle jakaś nutka nowoczesności, nowości, takie tam..

dwa kawałki rumby pod rząd (w dodatku fajne i w dobrym tempie ) - dobra rzecz, idealnie na rozgrywkę dla kilku osób.

niezgodze sie z z_mazur odnosnie sonu ("większość która krąży po imprezach się powtarza"), zwłaszcza ze wybór utworów z tego gatunku jest spory. i tak samo są hity, które przez jakiś czas będą na każdej imprezie. chyba, że cię niezrozumiałam

również jestem za bachatą, ale tą brzmiącą tradycyjnie (nie znam się na tej muzie, żeby nie było), a nie jakieś przeróbki hitów, covery..

ale jak już mówiłam to tylko moja opinia, każdy to widzi inaczej, a dj i tak zrobi po swojemu tak swoją drogą, wydaje mi się, że wczoraj ilość hitów porywających wszystkich na parkiet była prawie-wystarczająca.


"I'm a dancer. I can do everything."

Offline

 

#59 2009-12-07 13:44:34

z_mazur

Salsero/a

Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2008-11-19
Posty: 177
płeć: mężczyzna

Re: Rondo - wrażenia.

Co do sonu, to chodziło mi o to, że większość numrów z tego gatunku które są puszczane u nas na imprezach, to klasyki, które dość często się powtarzają, nie wiem czy to z powodu małej dostępności tego gatunku u nas?

Co do bachaty, to też jestem zwolennikiem tradycyjnej dominikańskiej, tej z dużą ilością instrumetnów perkusyjnych w tle, a nie takiej ze znanym motywem muzycznym z nałożonym "raz, dwa, trzy, pum".


Gdy wychodzisz na parkiet, tańcz jakby nikt nie patrzył....
ale staraj się, żeby to jakoś wyglądało. :-P

Offline

 

#60 2009-12-21 03:21:25

 Qbek

Salsero/a

Zarejestrowany: 2008-11-12
Posty: 44
WWW

Re: Rondo - wrażenia.

Rzeczywiście 40 kawałków to niedużo, ale wystarczająco wiele, aby przedstawić co ciekawszy repertuar.
     Nijak, bachaty więcej nie będzie :F Tzn. będzie, ale nie więcej jak 8 kawałków na imprezkę, myślę dość. ...chyba, ze zrobimy imprezkę tematyczną - w rodzaju: bachatowo-kizombowo-zoukowa. Zgodnie z życzeniem, pojawi się też więcej reggaetonu i obawiam się, że jedna rumba jednak nie wystarczy, aby te żywsze...
     Niestety, nie udało się jeszcze dograć sprzętu, szkoda... Dla tych, którzy pojąć nie mogli, co robi moja głowa wychynająca ukradkiem zza sceny, wyjaśniam - sprzęt już jest Załączyłem, rokuje świetnie - wierzcie (4 kolumny podwieszone u góry nad estradą, 2 SUBWOOFER-Y pod sceną, 2 kolumny boczne nad stolikami - do przejrzenia). Niestety, bez konsultacji, nie udało się dojść przyczyny braku sygnału przy wyjściu na kolumny, pomimo, że diodki świeciły i migotały rytmicznie, a sprzęt był testowany w sobotę i grał Trzeba by tu jeszcze solidnej, przynajmniej 4-kanałowej karty muzycznej w laptopie, z głośną wysyłką na tylne głośniki (odsłuch) nie takie tam - pitu pitu, ew. zewnętrzny mikser i... lepszych słuchawek. Tak czy inaczej, będzie ogień Wrócimy do tematu zaraz po przerwie świątecznej.
     Sumując, dla mnie imprezka pierwszorzędna. W końcu oderwałem się od DJ-ki i nie zmarzłem Dziękuję każdemu za obecność w ten przedświąteczny wieczór, i już teraz zapraszam na kolejną salsotekę w "Oku" za dwa tygodnie
     Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! ...i solidnego parkietu w Bielsku.

Ostatnio edytowany przez Qbek (2009-12-21 03:24:47)

Offline

 
Jesteś, jakim się wymyślisz - Beckett.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wczasy w Pustkowie Bramka Sms plus