Salsacubana

Śląskie forum tańczących salsę

Ogłoszenie

Witam !!! Zapraszam do dyskusji wszystkich zainteresowanych salsą. Pozdrawiam ! - Admin

#16 2010-01-11 12:17:46

 Ayrin

Salsero/a

1519960
Zarejestrowany: 2008-08-14
Posty: 75
płeć: kobieta :)

Re: Impreza okołowalentynkowa

Polaczmy je wszystkie, oznacza ze nie ma przewagi jednego gatunki muzyiki, np bachaty. Zrozumialam ze mowimy o organizowaniu imprezy z przewaga bachaty, poniewaz bachata jest romantyczna. Wiec twierdze ze nie potrzeba przewagi bachaty by impreza byla romantyczna. To mialam na mysli.

Pomysl na brak zapotrzebowania wzial sie stad, ze narzekamy zwykle jesli leca wiecej niz 2 bachaty podrzad (rowniez Ty Madziu narzekalas, a nawet powiedzialabym ze zwlaszcza Ty, ze za duzo bachat podrzad leci- byc moze oczywiscie teraz sie to zmienilo, jednak nadal sa osoby ktore tego nie lubia). 
Narzekamy rowniez jesli imprezy sa monotonne. Osobiscie uwazam ze raczej jest potrzeba urozmaicania muzycznego imprez a nie organizowania imprez ukierunkowanych tylko na timbe, tylko na son, tylko na rumbe czy tylko na bachate itd. I sadze ze nie tylko ja, bo jesli rozmawiam ze znajomymi to rowniez wyglaszaja podobna opinie.

Jak najbardziej jestem za zorganizowaniem imprezy romantycznej, walentynkowej. Natomiast uwazam ze nie ma potrzeby aby w tym celu zmieniac proporcje

Offline

 

#17 2010-01-11 12:50:47

z_mazur

Salsero/a

Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2008-11-19
Posty: 177
płeć: mężczyzna

Re: Impreza okołowalentynkowa

Widać obracamy się w trochę innych kręgach tanecznych. Bo akurat w moim gronie znajomych jest duży niedosyt bachaty.

Dlatego pomysł nie wziął się znikąd. Cotygodniowe wypady do Częstochowy są męczące.

Ja tam idąc ostatnio na imprezę, bachaty nie odpuszczę żadnej, a jest ich średnio na imprezie w zależności od miejsca od 2 w SB do może 8 w Rondzie i to pod warunkiem, że się przyjdzie od początku imrezy. Tańczenie bachaty daje mi taką samą przyjemność jak salsy, ale doznania ze względu na specyfikę muzyki i jej interpretację w tańcu są odmienne i czuję ich niedosyt. Jak dla mnie gdyby na jakiejś imprezie z założeniem z góry, że będzie to taka impreza było ich 20 poprzeplatanych setami 3 bachaty, 3 salsy, z urozmaiceniem w postaci cha-cha-cha, czy sonu, to mogłaby być ciekawa odmiana.

Skoro są salsoteki, to dlaczego nie spróbować z bachatotekami. Nawet mogą z założenia nie być romantyczne, żeby nie było że jak bachata, to tylko romantycznie. ))

Co do odbywania się jednych imprez kosztem innych. Dość dobrze z widzenia znam większość miejscowych salseros i praktycznie nikt nie chodzi na wszystkie salsoteki. Więc jeśli jedna saloteka wypadłaby kosztem bachatoteki (nawet nie mówie że cotygodniowej, ale zwyczajnie okazjonalnej) nie sądzę, żeby ktoś z tego powodu poczuł się nagle pokrzywdzony.

Zresztą na okołowarsztatowych imprezach, na których z założenia miało być więcej bachaty i kizomby z frekwencją nie było wcale źle.

I nie chodzi mi o organizowanie imprez z przewagą bachaty, bo bachata jest romantyczna. To miał być tylko taki pretekst.

Chodzi mi o przynajmiej okazjonalną imprezę z przewagą bachaty (boszzz... nawet nie przewagą, ale z większa ilością), bo lubię tańczyć bachatę i znam parę osób, które myślą podobnie.

Chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji, że ktoś narzeka na imprezie że leci 3 bachata, a to przecież salsoteka. Leci 3 bachata, bo to impreza z bachatą.


Gdy wychodzisz na parkiet, tańcz jakby nikt nie patrzył....
ale staraj się, żeby to jakoś wyglądało. :-P

Offline

 

#18 2010-01-11 12:51:22

 Magda

Moderator

1484512
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-08-12
Posty: 341
płeć: kobieta

Re: Impreza okołowalentynkowa

Owszem, nie powiem, że tak nie było (jakieś ładne parę miesięcy temu, Ayrin, może wpadniesz na imprezę w końcu? ) I nadal narzekam, bo to przeważnie nie bachata, a jakiś pseudo-bachato-shit...

Powiem tak - rozumiem po części Ziemka, bo chciałby bachatę tańczyć, a nie ma gdzie. Walentynki są dobrą okazja, żeby taką imprezę zorganizować. Niestety - nie da się dogodzić wszystkim w tym samym czasie, ale... jeśli Wam się dogadza cały rok to nie rozumiem dlaczego bachatowcom nie można dogodzić chociaż raz czy dwa? Ok, najwyżej będzie niewiele osób i impreza będzie jednorazowa, ale to chyba ich problem?

Dlaczego jestem za taką imprezą? Bo jest to coś innego, charakterystycznego. Normalna impreza walentynkowa (z normalnym podziałem muzycznym) będzie tylko kolejna imprezą, bo dlaczego miałaby być jakaś szczególna? I nie twierdze, że ma lecieć sama bachata, ale ogólnie - muzyka romantyczna (gatunki zostały już wymienione).

Dla większości - wilk syty i owca cała, prawda?


Czasem wystarczy jeden człowiek lub jedna myśl, by zmienić swoje życie na zawsze...
Nobody cares if you can't dance well. Just get up and dance. Great dancers are not great because of their technique, they are great because of their passion.

Offline

 

#19 2010-01-11 13:06:26

z_mazur

Salsero/a

Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2008-11-19
Posty: 177
płeć: mężczyzna

Re: Impreza okołowalentynkowa

No dokładnie o to o czym pisze Magda mi chodzi.

Jeśli na imprezie leci 6 bachat, z czego przynajmniej 2 to bardzo komercyjne przeróbki, to trudno się przy tym wytańczyć.

To tak jakby timbalero poszedł na imprezę typowo liniową i ktoś mu powiedział, że dlaczego narzeka skoro przez cały wieczór leciała salsa, a on marudzi, że jest niewytańczony.

Mogę DJ'om podrzucić trochę swoich bachatowych zbiorów, żeby urozmaicić tę stronę imprez.

Jestem realistą, wiem że takich fanów bachaty jest niewielu i nie myślę żeby udało się jedną z cotygodniowych salsotek zamienić na bachatekę. Chodzi mi o okazjonalne eventy.

W zeszłym roku w Plazie była fajna impreza. Z walentynkowym klimatem, czerwonymi balonikami, minikonkursem bachaty. Było sympatycznie i wesoło. O coś takiego mi chodziło. Okazjonalna impreza ze swoim klimatem, trochę odmienna od cotygodniowych salsotek. Coś jak Halloween w Masce.


Gdy wychodzisz na parkiet, tańcz jakby nikt nie patrzył....
ale staraj się, żeby to jakoś wyglądało. :-P

Offline

 
Jesteś, jakim się wymyślisz - Beckett.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora